reisijutud

Enne reisi

leave a comment »

Kuna eelmine perereis oli väga tore, eriti takkajärgi vaadates, sai paar aastat tagasi otsustatud, et enne laste kooliminekut tuleks veel üks pikem sõit ette võtta. Seda siis lootuses, et lapsed on juba piisavalt suured, et saaks ka midagi muud teha kui mänguväljakutel vahtida. Ja äkki jääb neile meelde mõni positiivne mälestus, et siis vanas eas panevad vähe viisakamasse vanadekodusse või nii.

Sihtkoha valik osutus oodatust keerulisemaks. Põhilised kriteeriumid olid – soe ilm, rand, loodus, mäed, tsiklirent ja inglise keel. No ja ei teeks paha, kui poest õlut ostes ei peaks ennast kriminaalina tundma. Sõelale jäi Sri Lanka ja mis seal salata, soodsate lennupiletite pärast.

Eelmisel aastal olid Riiast kõige odavamad piletid 326 eurot ja sealt see asi vaikselt arenema hakkas. No ja ikka nii, et esmalt pidin kaardilt järgi vaatama, et kus kuradi kohas see Sri Lanka üldse asub. Kohapeal peaks elu ikkagi oluliselt odavam olema ja reisikirjade järgi tundus sümpaatne maa, selline Indiale sarnane, aga mahedam. Suureks abiks oli tõik, et TripAdvisoris on keegi rootslane Erik, kes väga asjalikult kõikidele küsimustele vastab, mehel on seal 54000+ postitust foorumis – see on ikka väga muljetavaldav number. Ja väga asjalikud vastused on ka, internetis tõe otsimine on vaevaline, info tihtipeale vastuoluline, kallutatud inimeste ärihuvidest või siis isiklikest veidrustest/eelistustest. Tema siis oma kommentaarides kutsub soolapuhujad korrale ja katsub faktidele tugineda, et inimesed saaks siis ise otsustada.

Tõsisemalt kaalumisel olid veel Tai, Vietnam/Laos, aga esimene tundus natukene liiga turistikas, viimased veel liiga metsikud lastega minemiseks. Pool aastat jälgisin üpris usinasti piletipakkumisi, päris nii soodsaid ei saanud, aga arvestades lennu pikkust (minnes 18h ja tulles 15h) tundus mõistlik pilli päris lõhki mitte ajada.

Eks mingeid kõhklusi ikka on ka. Kevadel näiteks olid siin suuremat sorti maalihked , saare põhjaosas olevat sõjast alles veel miine, liiklussurmade osas ollakse Euroopast tublisti ees (Taiga võrreldes siiski köki-möki),  mõned mürgised elukad liiguvad ringi jne… aga eks telliskivi võib ka koduses Eestis pähe kukkuda.

Pikka lennureisi arvestades tekkis soov soetada perekonda ka nühvel (mitte segi ajada sõnaga türnüffel), aga kuna Amazon keeldus sellisesse tagurlikku riiki nagu Eesti seda transportimast, siis otsustasime kasutada välismaa sõprade-sugulaste abi. Selgus, et kui sul on pakile kirjutatud, et seal on Li-ion aku sees, siis Deutche Post keeldub seda transportimast. Mis on üpris jabur, sest tänapäeval on sellised akud praktiliselt igas nutiseadmes sees ja lendavad nagu miškad. Ilmselt oleks kleepeka äravõtmisega saanud ka paki ära saata, aga hakkasime ajahätta jääma. Selle peale siis sõbrad-sugulased läksid Frankfurdi lennujaama, vaatasid, kellel kõige eestlaslikum lõust on, liginesid talle ja andsid meie pakikese kaasa. Üpris uskumatu liigutus ja kusjuures esimese korraga said pihta. Väga mitteestlaslik tegu igatahes ja oleme väga tänulikud. Juhtumisi oli kõikvõimsa google’i arvates meie kuller politseinik, kes oli oma isale trahvi teinud.

Pikalt enne reisi juba minu paljureisinud vanaema rääkis lastele, et Sri Lankas on sellised ahvid, kes võtavad sult kõik ripakil asjad käest ära ja pärast pead siis banaani või muud maiust andma, et asja jälle kätte saaks. Ja kui banaani ei anna, siis kakavad endale peo peale ja hakkavad loopima. Ats jäi selle peale väga mõttesse ja arvas lõpuks, et no siis on ilmselt hea suu kinni ikkagi hoida. No vot, oleme siin igatahes üpris põnevil ja anname teada, et mis saama hakkab, nii ahvide kakavärgiga ja niisama ka.

Save

Advertisements

Written by Madis Maks

October 31, 2017 at 11:08 am

Posted in sri lanka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s