reisijutud

Rannas

with 2 comments

Pühapäeval käisime rannas. Kohalikel eerikupoegadel on väike maalapp okeani ääres, Lagosest umbes tunnike sõitu, peamiselt mööda tasulist kiirteed või siis superauklikku palmidega kaunistatud rannaäärt. Eleko vist oli selle ranna nimi. Kaks automaatidega turvameest, autojuht, 2 kohalikku projektijuhti ja mina ikka ka. Kusjuures Joosep, meie igapäevane autojuht, ei tohi sinna sõita, nii et anti mingi uus mees. Tal pärisnimi on tegelikult ikka Joseph või Josef, aga kuna mina olen tal telefonis “white man“, siis tema on minu omas “Joosep”. Ja kui ma talle siis hommikul helistan ja uurin, et kaugel oled, siis on “white man calling” olukord. Vot sellised lood siin mustal mandril.

püssimehed

Pildil siis kaks reisisaatjat. Kusjuures, ma tahtsin neil ümbert kinni võtta, et oleks efektsem pilt, või nii (eks paar õlut oli juba joodud ka), aga ei julgenud, see vasakpoolne vaatas ikka maru kurja pilguga :). Ja läks meelest küsida ka, et kas neil ikka päris laskemoon seal salves on. Ilmselt ikka oli.

Igatahes, sattusime seekord siis mittetavapärasele teekonnale ja see saartevärk on neil ikka täitsa kena, hommikul liiklust ei olnud, nii väga mõnus oli ringi vaadta. Pühapäev muidugi kirikupäev ka, inimesed olid viisakalt riides ja ühe kiriku ees nägin näiteks kahte Rolls Royce’ (vaja ikka kogukonnale tagasi anda), viimati nägin sellist autot vist Saudis 2008 aasta. Muidu kiirteeäärne oli sisuliselt kogu pikkuses üks suur turg, peamiselt paistis olevat erinev ehituskraam, aga igasugust muud kola ka. No ja nii kui linnast välja saime, siis üldpilt ja elatustase langesid mühinal. Päris ranna ääres oli juba selline klassikaline Aafrika külaelu (või noh, vähemalt minu ettekujutuses) – väikesed palmipuudtest tehtud hütid ja rikkamatel askeetlikud blokkidest laotud majakesed, palja persega musta värvi lapsed kanadega võidu jooksmas.

Kirikud paistsidki kõige viisakamad ehitised olema, aga need olid ka seinast-seina, õige mitmed olid kas lihtsalt telgid, või siis niisama väga minimalistliku konstruktsiooniga. Kalleid autosid oli ka külakirikute ees, mitte päris kõige kallimaid, aga Lexuseid-mexuseisd küll. Samas mereäär on ikkagi suhteliselt tühi, võiks arvata, et suurlinnale nii lähedal olev rand on paksult rahvast täis, aga väga üksikud inimesed olid tegelikult. Eks ta natukene vastuoluline ka, kohati on väga ilus valge liivarand suurte palmidega ja samas natuke edasi jalutades on terve rand sodi täis. Ega nad väga ikka ei hooli siin. Kaks pilti praktiliselt samast kohast:

ilus_rand

kole_rand

Lained on ikka ka nii suured, et põlve värisema. Eriti neil meestel, kes järvelainetusega harjunud on. Meetrisel lainel on ikka päris suur jõud taga, nii et väga rinda pistma ei kipu. Või kui, siis ainult jalad põhjas ;). Ma vist Goas ainult olengi nii suuri näinud. Igatahes, meie siis Geraldiga passisime põlvini vees, aga itaallane kargas kohe lainetesse. Kuna ta ära ei uppunud, siis tuli endale ka julgus tagasi ja kui murdlainetest üle ujuda, siis pärast on juba väga mõnus hulpida.

suur_laine

Kohalik poisike ronis palmi otsa ka, kopsis meile kookoseid alla ja pärast matšeetega raius augu ka sisse. Mul on kuidagi meeles, et seda tahket sisu (seda mida Bountys leidub) on seal rohkem, aga äkki siis polnud veel korralikult valmis vms. Maitses igatahes väga hea küll ja ägedusfaktor ka veel missugune.

poiss_palmil

Päikse käes nagu väga ei olnudki, aga nahk õnnestuks ikkagi õhtuks punaseks saada.

Advertisements

Written by Madis Maks

November 26, 2013 at 12:10 am

Posted in nigeeria

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. kle, on ju olemas kahte tüüpi kookospähkleid – neid, millesse matseetega auk lüüakse ja need, mis ka fotol, ei ole need samad, mis nö “bounty” pähkel 🙂

  pedro

  December 2, 2013 at 8:53 am

  • Nonäed… iga päev saan ikka natukene targemaks 🙂

   madis

   December 2, 2013 at 9:39 am


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: