reisijutud

Hui Vam Pam Nam

leave a comment »

Plaan oli siis selline, et 2 nädalat olen Mehhikos, siis käin nädalakese Hiinas koolitumas, tulen nädalaks tagasi Mehhikosse ja siis lendame kõik koos koju. Pisut enne Shanghaisse sõitu tõmbas Ketšup muidugi korraliku s*** ventilaatorisse ja kuna Jaanika läks ka kaheks nädalaks puhkusele, otsustati mu lennupilet, hotell ja kiirpass prügikasti visata. Jäin Mehhikosse rinnet hoidma ühesõnaga. Tore oleks ju olnud nädalake õppida, aga ega ma väga ei nutnud ka. 12h ajavahet oleks olukorra ilmselt suht pekki keeranud ja rahaliselt oli ka kasulikum mitte minna.

Pakkusin oma pileteid kohalikele eerikupoegadele (ainult nime muutmise hind, eksole), aga siin bürokraatia jahvatab ikka liiga aeglaselt, et sellisest mõistlikust ja soodsast pakkumisest inimesed saaks kinni haarata. Ja paistab, et eelarveid kärbitakse ka kõvasti, ertiti niisama neid välismaale ei saadeta ja öömaja osas pidi ka koonerdatama – ei ole enam need ajad mis 5 aastat tagasi.

Joosta olen siin päris korralikult saanud. Natukene aeglasemalt küll, kui Eestis, aga loodan, et see on keskmäestiku, mitte kehva vormi tõttu. Üritan pulsi keskmist alla 145 ikka hoida ja enamsti õnnestub küll. No ja läbi aegade kilomeetrirohkeim kuu tuleb juuli – 93.1 kilti täis ja äkki korra jõuab veel minna. Loodame, et see kajastub ka sügiseses jooksutulemuses. Väikseid otsi hõõrun hommikuti Lincoln‘i pargis (1,5 km ring täpselt) ja kahel nädalavahetusel olen saanud ka pikad otsad teha Chapultepeci pargis.

Plaza Carsos on muidu kino ka kohe oleams, alguses mõtlesin, et suurt muud ei teegi, kui et käin kino vaatamas ja kohvi joomas. Tegelikkuses eelmisel nädalal sain alles esimest korda varem tulema ja jõudsin neljasele seansile. Siin on VIP kinod veel eriti ägedad – mingi udupeene teravtehnoloogiaga (tõesti on selge pilt), motoriseeritud laiad nahktoolid (saad ennast pmst horisontaali lasta) ja siis ettekandjatelt saad terve filmi ajal alkoholi ja snäkki tellida. Väga peen värk ühesõnaga ja väärt igat peesot oma hinnast. Batman ongi veel nägemata ja ootan seda elamust väga. Muidu siin pidi ka üsna tavaline olema, et tehakse “pikki lõunaid” ja käiakse kino kaemas – ei imesta üldse siinset töökultuuri vaadates.

Jeesus tuli ka nädalaks Saltillost kohale, kodustasime ta siis ära ja käisime õhtuti koos söömas või õlut joomas. Hästi muhe ja rahulik on endiselt, mu meelest veel rahulikum kui varem. Elu näinud ja ei sahmi absoluutselt. Ta kusjuures on ka ainus mees viimasel ajal kellega lõunale saab koos minna. Teised kõik ütlevad, et 10 min pärast lähme ja siis on teada, et pool tundi ei toimu midagi. Vanemad olijad muidugi teavad, et ega need tööprobleemid eest ära ei kao kuhugi, mõistlik on ikka kõht enne täis süüa. ja tegelt see suure seltskonnaga käimine on ses mõttes tüütu, et siis peab koguaeg skõige aeglaseme järele ootama. Kuna enamus neist mingid suured sõbrad mul ei ole ja jutt on ka selline nagu on, siis enamast on see mõttetu ajaraiskamine.

Naised on endiselt kõvasti mukitud siin ja kannavad kõrgeid kontsasid (ega nad siin teab mis pikad pole, eksole), aga kuidagi haiglase ja äärmusesse kaldumise mõõtmed võtab see kohati. Ilmselt ei ole ikka erit mõnus päevad läbi nedene kõrgete tikk-kontsadega ringi kablutada. A noh, eks vast saavad rahvana küpsemaks, jätavad pühapäeval mokad meikimata, kannavad aeg-ajalt kontsata kingi ja sõidavad jalgrattaga. Jeesus (tal on isa ja poeg ka sama nimega 😉 muidu teadis rääkida, et miks naised sellised pisikesed ja koledavõitu on siin Mexico Citys. Väga lihtne – aastasadade jooksul on ilusamad kõik ohvriks toodud erinevatele jumalatele, no ja allesjäänute ja nende järeltulijatega on nagu on…

 

Advertisements

Written by Madis Maks

July 31, 2012 at 6:32 am

Posted in hiina, mehhiko, _sport

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: