reisijutud

Lugu sõpradest ja sauna eesruumi põrandast (Oslo-Tartu, vol3)

with 3 comments

Norras ei ole saunad eriti popid, nii et eurotripilt tagasi koju jõudnuna läksime esimese asjana sauna. Kes külas pole käinud, siis teatavasti on sauna eesruum juba mitmendat aastat “ehitusjärgus” ja näeb välja selline:

Üpris suur oli meie üllatus, kui eesruumist avanes aga hoopis selline pilt (vabandan kvaliteedi pärast, aga õigustuseks võin öelda, et olen kohutavalt laisk):

Lugu siis selline, et sõbrad ja töökaaslased olid mõelnud, et teevad väikese üllatuse ja selle raames ehitavad talgutest pooleli jäänud sauna põranda lõpuni ära. Kuna seal see potentsiaalse põrandaaluse olemine on suht niiske, selgus, et laagid olid vettinud ja ei näinud enam eriti usaldusväärsed välja. Mõtlesid siis mehed, et kui juba tegemiseks lähe, peaks ikka laagid ka korralikult välja vahetama. Aga noh, see on juba päris suur töö ja see niiskuse värk on ka kuidagi kahtlane ikka, nii et mõtlesid siis mehed, et ahh, krt, valame parem betoonist selle põranda – saab korralik ja peab ajale ka vastu!

Kuna nüüd oli selge, et paari õhtuga seda asja enam ära ei lahenda, siis valiti projektijuht, tehti ehitusekspertiis, koostati projektieelarve, jagati eelarve osakuteks, finantslaekur müüs osakud välja ja kogus raha, projektijuht juhtis projekti, koostati lisaeelarve, et asi ikka valmis saaks ja tehti ka ületunde, et kõik meie tagasisaabumiseks valmis oleks. Ja seda kõike siis nii suure saladuskatte all, et meie Meelikesega ei teadnud mitte midagi, enne kui trepist alla jalutasime :).

Osalisi/panustajaid oli kümneid ja ilmselgelt pole tegemist ühe õhtu ettevõtmisega – kõigepealt oli vaja vana põrand üles võtta, vanad laagid välja lõhkuda, märg savi ja kruus kärudega minema vedada, põrandapind altpoolt penoga soojustada ja hüdroisoleerida, paigaldada põrandaküttetorustik, armatuurvõrk ja lõpuks kogu see krempel betoneerida. Mis ma oskan kosta… selline asi on once in a lifetime... Aitähh.

Mõned pildid protsessist ka:

Advertisements

Written by Madis Maks

October 5, 2010 at 6:06 pm

Posted in eesti, norra

3 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Vau! See oli kingitus? Mille puhul? Kihlumise? Abiellumise?

  Kas sauna pesuruumi põrandat ümber teha (madalamaks teha) ei soovinud?

  naabrimees

  October 12, 2010 at 1:45 pm

  • Põhjust nagu ei toodudki, niisama lihtsalt. Sauna pesuruumiga oli see värk, et madalamaks tegemiseks oleks pidanud päris palju lõhkuma ja tol hetkel tundus, et pole vaeva väärt. 2-meetrised mehed üldiselt mahuvad täitsa talutavalt käima, pikemad pole seni veel külastanud

   vontroba

   October 12, 2010 at 4:12 pm

 2. Igatahes see on muljetavaldav. Ja pealegi see pole ju odav kingitus.

  Äkki see oli mingi saade? NTV peal on selline saade «Квартирный вопрос», kus remonditakse aj sisustatakse tasuta mingi tuba. Vanasti oli ka Kanal 2 peal saade, kus minimumpalga eest remonditi kellegi tuba ära.

  Tegelikult te peaksite rohkem siis ära käima, et imed saaksid sündida. 🙂

  naabrimees

  October 13, 2010 at 10:49 am


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: