reisijutud

KGB ja NBA, mulle meeldib…

with 2 comments

Viisasaaga on nüüdseks siis läbi. Esmaspäeval läksin migratsiooniametisse ja viisin neile oma viimase tõendi, et ikka hotellis elan, mitte koopas. Maru rahulik olin, mediteerisin terve nädalavahetuse Bulleti seljas. Funktsionäär number 1 otsis siis kõigepealt 10 minutit paberihunnikute seest mu avaldust, lisas sinna hotellitõendi, lõi templid alla ja ulatas funktsionäärile number 2. Too vaatas paberid üle ja selgus, et puudu on viisakoopiad. Ma reedel tegin kõikidest paberitest funktsionäärile number 1 kolm koopiat, andsin talle terve paki ja palusin meelepärased endale võtta. No ilmselt siis ikka midagi jäi kahe silma vahele.

Kui selgus, et minu kaela ei õnnestu määrida seda koopiate puudumist, kutsuti kohale funktsionäär number 3 (jooksupoiss) ja ahvikiirusel said koopiad olema. Templid alla ja paberid funktsionäärile number 4. Tema oli kompuutri taga ja toksis seal siis midagi. Ilmselt mängis Solitaire’ muidugi, ma kahtlen küll, et neil mingi keskne süsteem on selle asja haldamiseks. Kogu veidrust vaadates meenus kangesti Delhi metrooehitus, siin ju perekondade viisi istuvad suure kivihunniku ääres ja kopsivad haamritega suurematest kividest killustikku teha betooni jaoks.  Meesetel suured haamrid käes, naistel pisut pisemad ja lastel päris pisikesed. Eks erineva suurusega killustikku läheb muidugi vaja ka. Umbes sama efektiivne tundus ka kogu see viisamajandamine siin…

Lõpuks sain siis paberi kätte, selgus et ongi “Residence Permit” ja sinna on selge sõnaga kirjutatud, et kui ma 30. juuliks riigist ei lahku, läheb haprasti. Tsiteerin: “In the event of Mr. Maks Madis, not departing from India before 30-07-2010, he will, unless he obtained the permission from the Central Government to remain for a longer period, be liable to prosecution /—/ punishable with imprisonmenr for a period of five years and will also be liable to expulsion form India.”. Kusjuures on kirjas, et vähemalt 60 päeva enne lahkumist peab selle keskvalitsuse poole pöörduma pikendamispalvega, mul lend 4 päeva pärast.

Ühesõnaga, see tõmbas nüüd järgmise nädala matkaplaanile vee peale ja lendame reedel tagasi Eestise. Vähemalt tööasjad hakkasid kiiremini liikuma, kui oli näha, et seekord tõepoolest pole võimalik mu siinviibimist pikendada. Ajalehes kirjutati, et eilsest neil on lennujaama uus terminal ka valmis, ilmselt seal mingeid jamasid ei tule enam ;).

Advertisements

Written by Madis Maks

July 28, 2010 at 2:52 pm

Posted in india

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Huvitav, kas enne saadetakse välja ja siis pannakse 5 aastaks kinni või vastupidi?

  H.

  July 28, 2010 at 10:37 pm

  • Loodetavasti jääb seekord teada saamata ka 😛

   Madis

   July 29, 2010 at 3:50 pm


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: