reisijutud

Viisa käes, aga tahaks ka riigist välja saada, vol 2

with 3 comments

Selgus, et Gurgaon’s eraldi viisaametkonda pole, välkarite sellelaadsete probleemidega tegeleb siin politseis mingi spetsiaalne tuba. Asub 45 min kaugusel hotellist. Tuba ise on 4×4 meetrit suur, seal on 3 lauda, 3 ametnikku + 3 ametniku käsilast – valavad vett, ulatavad paberipakke ja teevad muud sellist lihtsamat näputööd. Lisaks on kaks tooli ja ilmatu hulk pabereid ja passe, mis Ida-Eurooplase silma jaoks kahtlaselt korrapäratult ja ebaturvaliselt erinevates hunnikutes lebavad. Ja muidugi on toas veel kümmekond higist nõretavat ja vaevatud välismaalast, kes üritavad oma muredele lahendust leida. Inimesed seisavad selg-selja ja külg külje vastu, konditsioneeri ei ole.

Silte pole, järjekorda pole, keegi su vastu huvi ei tunne ja kui sul lõpuks õnnestub ametniku laua juurde läbi murda, siis ega tema sinust välja ei tee, pead ise peale käima ja oma asja ära rääkima. Selgus, et mul on vaja täita mingi mõttetu ankeet, kleepida sinna oma pilt, esitada 3 koopiat sellest, tõend et ma hotellis elan (see kiri mida hotell peab automaatselt saatma iga välismaalase puhul niikuinii immigratsiooniametile, see ei sobi), koopia passist, viisast, lisatemplist ja lennupiletitest. Lihtne ja mõistlik, eksole. Mees lootis, et saab must pooleks päevaks lahti, aga ma leidsin kohe politseiameti kõrval suure varjualuse (mingi paarisaja inimese jaoks oli ruumi), kus minusuguseid ankeete täitvaid lollikesi oli kümneid ja kümneid. Väljak oli ääristatud erinevate koopiamasinate ja pildimasinatega, nii et mugavalt said kohe tehtud ka passipildid ja kõik vajalikd asjad ära plajundatud.

Läksin siis oma paberihunnikuga tagasi, ootasin kannatlikult oma aega (mingi õige templimees oli puudu) ja pooleteise tunniga oli asi aetud. Ega muidugi õiget paberit kohe ei ole võimalik saada, peab ikka esmaspäeval alles järgi minema ;). Paistab, et “residence permit” on see paber, mida ma taotlen siin. Üritasin küll seletada, et sõbrad, olete asjast valesti aru saanud, ma tahan siit minema saada, mitte püsima jääda, aga ega ming keegi ei kuulanud. Igatahes tundub, et lahendus on peaaegu käegakatsutav juba, eks siis esmaspäeval paistab, ptüi-ptüi-ptüi.

Advertisements

Written by Madis Maks

July 24, 2010 at 8:57 am

Posted in india

3 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Noh, India tunnus-reklaamlause on ju “Incredible India”. Vähemalt CNN-s nad end nii reklaamivad.

  naabrimees

  August 3, 2010 at 11:47 am

 2. Tore video, tahaks kohe reisima minna. Aga noh, see ikka joonistab ideaalsest Indiast pigem pidi. Räpasust, veerevaid kerjuseid, kastisüsteemi ja petmisskeemidest ei räägita :p. Tõde ilmselt kuskil vahepeal, nagu tavaliselt. Sa ise oled käinud, tead küll.

  Muidu telekas seal lasti viimane kord päris tihti sellist aususele rõhuvat reklaami – http://www.youtube.com/watch?v=z-Nt3cyoQ0g – suht kehva kvaliteediga on, aga annab aimu. Paistab, et nad tegelikult ikka tahavad ja plaanivad muutuda, ma olin täitsa üllatunud kohe. Ja Meelike metroost rääkis ka ainult kiidusõnu, see on teine positiivne näide muutumise teel.

  vontroba

  August 3, 2010 at 9:24 pm

 3. Tore. Tundub, et see muutumine võtab aega. Ainult 980 huvilist-vaatajat sel videol 🙂

  naabrimees

  August 4, 2010 at 8:27 am


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: