reisijutud

uudised norrast

leave a comment »

Vahepeal on kaks nädalat Oslos täis tiksunud ja hakkab vaikselt rutiin tekkima. Nädala sees mulle päikesevalgust eriti ei näidata,  passin “kodus”, teen tööd, teen süüa, pesen pesu, jne – no nagu koduperemehele kohane :). Kesklinn on suhteliselt kaugel (poolteist tundi edasi-tagasi) ja kuna mul kuupiletit pole, siis maksab 50 NOK ka (hellitavalt kutsume NOK’e siin nokudeks), nii et nädala sees on kaugeim käik mul üldiselt poeni. Korra käisin mägede vahel jooksmas ka, aga ilm on veel külmavõitu.Kõlab uskumatult, aga Eestist toodud toit hakkab otsa saama (ma tõesõna arvasin, et kestame kevadeni), kogused kahanevad ikka oluliselt kiiremini, kui 2 inimest 3x päevas kodus sööb (lõunasöögi võtame alati kaasa, kui väljas käime). Toetasime kohalikku majandust punasesse termoskannu soetamise näol, nii et kohvi ja tee võtame ka edaspidi alati kaasa, kui välja lähme (pooleliitrise Coca Cola hind algab 15 noku kandist). Tšurkapoodidest saab puuvilju ja värke odavamalt ja seal on ikka väga müstilisi asju müügil (Eestist pärit räimed tomatis näiteks)

Otsingud käivad korvpallitrenni osas, lootust pole veel kaotanud. Otsingud käivad ka Ropud-Mustad-Karvased (TM) (mörisevad mehed, ühesõnaga, mitte Erasmuse naistudengid) tüüpi tuttavate leidmiseks, kellega oleks paslik kohalikke kõrtse külastada, aga esialgu on tulemused kasinad olnud. Neljapäeval lähme kohalike väliseestlaste korraldatud vabariigi aastapäevapeole (ära küsi, et miks see juba neljapäeval aset leiab), eks siis paistab kas see meie seltskondlikku elu elavdab või mitte.

2 nädalavahetust oleme korralikult “turisti pannud”, 4 päeva jooksul oleme jõudnud külastada Rådhuse’t (raekoda), Aker Brygge’t (viisakas sadama- ja poepiirkond), Vigeland’i parki (kuulus skulptor, palju alasti kujusid), Holmenkollenit (vana hüppetorn, panoraamvaade linnale), ohjeldamatult jalutada ja teha väljasõidu Norra vanimasse linna Tønsberg’i. Väljasõidu teekonda võib näha siit. Päris lahedad mereäärsed teed ja vaate üle ei saa ka nuriseda. Kirsiks jäätise peal oli seekord alumiiniumitehas, sattusime kogemata jalutama sinna. See Tønsberg ise tundus muidu suht tavaline linnake, aga noh, eks teekond ongi alati parem, kui sihtkoht ise.

Korduvalt oleme käinud erinevaid kõrtse ja (tudengi)pidusid otsimas, aga no suurlinna värk, ei leia üles :). Kord on teada metroopeatus, linnaosa ja koha nimi, teinekord aga ainult aadress ja pole teada metroopeatus… ühesõnaga, väga ladusalt me ei orienteeru veel ja seniseks saldoks on kaks kohalikku kõrtsi, needki rohkem kõhutunde järgi üles on leitud. Küll aga oleme leidnud koha kus õlu on kesmisest Oslo õlehinnast kolmandiku võrra madalam. Siin on muide päris popp persenimeline õlu – http://english.aass.no/ (link on küll pisut õõvatekitav, aga võite julgelt klikkida – noorkotka ausõna et midagi pekki ei lähe :)). Enapena, ma ei tea muidugi mis nad sinna sisse panevad, aga maitse järgi on igatahes õlu mis mõlu.

Paar pilti tegime ja kes veel tähele pole pannud, siis uue skinni panin ka wordpressile. Californicationi kolmandat hooaega oleme ka usinalt vaatanud: Collini…out

Advertisements

Written by Madis Maks

February 16, 2010 at 7:21 pm

Posted in norra

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: