reisijutud

nošhka flikka knülla broo…

with 3 comments

Ühel ilusal pühapäevasel lõunal, pärast seda kui poole aasta asjad olid kenasti autosse pakitud ja ülejäänud kola silma alt ära viidud, et üüriline sisse saaks kolida, hakkasime Oslo poole sõitma. Suures pakkimistuhinas ei märkanud, et päris kõva lumetorm on väljas ja autosse istudes andis naabrimees teada, et tee on kinni tuisanud ja läbi ei pääse. Laevapilet oli ostetud, nii et taganemisteed eriti polnud ja otsustasime proovida jõuga läbi murda.
Algus oli paljulubav, aga ühes lumises kurvis (suheliselt maja lähedal) tuli sisuliselt kogu maailma lumi rataste alt esiklaasile, kottigi näha polnud, kojamehi käima ei jõudnud lükata ja sedasi me reis siis kuulsusetult peatuma saigi. Egas midagi, labidad välja ja hakkasime taaskord tõestama, et rumal pea on ihu nuhtluseks. Naabrimees oli ka oma perega seda kino vaatama tulnud ja ulatasid siis abikäe, nii et vahepeal üritasime lausa sitsmekesi hangest välja saada Getzikest. Igasuguseid häid ja halvemaid ideid sai proovitud, aga pärast 45-minutilist rassimist prevalveeris ikkagi toores jõud. Meelike nimelt võttis julguse kokku ja soolapüssiohust hoolimata ronis üle teise naabrimehe kõrge tara ja palus tal traktori pöördesse ajada. Kõigepealt lükati tee puhtaks, siis tõmmati auto kraavist välja (paistab, et katki midagi ei läinud) ja reis võis jätkuda.

Rohkem viperusi ei esinenud, Tallinnas jõudsime auto veel “tuugalt toitu täis toppida”, nagu Meelike tabavalt märkis ja Stockholmi laevas võtame väga rahulikult asja, reisiväsimus oli Gruusiast sees veel, nii et eesti ehitajatega karaokebaari võistulaulmist tegema ei kuipu. Stockholm – Oslo ots on ka täitsa talutava pikkusega, alla 8h kulus, kusjuures Rootsis oli (kiir)tee kohati päris lumine ja lahti ajamata veel, ajalehed viitasid lumetormile.

Elukoht on meil siin äärelinnas, umbes 45 min kulub metrooga kesklinna saamiseks, selline armas ja vaikne piirkond paistab. Akende ees kardinaid eriti ei hoita ja lühemate käikude jaoks jäetakse välisuksed lahti. Maja on kahekorruseline (samamoodi kallaku peal nagu Agalis) ja meil on allorrusel pisike tuba.

Muu maja on enamuse ajast tühi ja elame siin peremehega kolmekesi praegu (loe: ruumi on ladnalt ja vabalt saab külla tulla). Peremees Thomas on ise hospitality club‘i liige, nii et kes meid ei usalda, siis saab toda liinimööda tulla. Täna peaks mingi venelanna meile külla tulema sama klubi kaudu. Kass Oskar on siin ka püsielanik.

Internetiühendus on täitsa kiire ja stabiilne (6 Mbit vist oli), nii et tööd kannatab ka kenasti teha. Mina kodust kaugemale eriti pole saanud veel, aga nädalavahetusel pidi väike Erasmuse võtukas olema, loodame ühineda sellega. Ilmselt hakkame vaikselt ka vaatamisväärsuste väisamisega pihta. Eestimaa hinnaskaala on veel ajusoppides, nii et väga ei taha teada palju see õlu siin maksta võib kõrtsis, poes näiteks on kõige odavam mille ma leidnud olen 20 NOK (38,2 EEK), praegu peavad veel Eestist ostetud vastu, aga no kauaks?!?  Sellist asja nagu kallis õlu pole muidugi olemas, aga no nutt-nutt-ja-hala-hala ikkagi. Tulge ruttu küla.

Edasised pool aastat hakkabki ilmselt olmeloba siit peamiselt tulema.

Advertisements

Written by Madis Maks

February 4, 2010 at 10:14 pm

Posted in norra

3 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Eino vaatame-vaatame, kas erasmuse võtukatele bee-effe üldse lubatasse:)

  suvekssaledaks

  February 5, 2010 at 3:40 pm

 2. Muide toa pilt on kuidagi trööstitu fotol. Tegelikkus on palju kirkam…

  vontroba

  February 5, 2010 at 4:13 pm

 3. no näiteks teisel pool on kapp, milles on muuhulgas ka purk küpsemisfaasis nisuidudega ja vannitoas on päris suur vann ja köögis on nõudepesumasin

  esimene kommija

  February 5, 2010 at 10:46 pm


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: