reisijutud

puuder

leave a comment »

Olen Gudauris. Piinlik ausaltöeldes mainida, aga poolel reisiseltskonnast on rüperaalid kaasas. Lisaks on hotellis ka wifi ja õhtusöögini tunnike aega, nii et kriban midagi kiirelt.

Hotell on suheliselt mõnus, eks viriseda saab alati, aga no kui sul pakutakse hotelli baaris 13 eesti krooni (2 lari) eest õlut, mida saad rahulikult kamina ees rüübata, siis kompenseerib see nii mõndagi. Mis seal salata, hotelli homiku- ja õhtusöögil (hinna sees) on ka omad võlud võrreldes isetegemisega. Nagu siin üks kaasmaalane tabavalt märkis, et see igaõhtune munapraadimine tüütab ja ajab viinajoomise isu ära, hoopis meeldivam on kui keegi teine söögi eest hoolitseb.

Poleks uskunud, et üle minu huulte kunagi selline lause tuleb, aga lund on siin liiga palju. Täna on 3. päev kohapeal ja iga päev on lund aina juurde sadanud. Eilsest õhtust alates on täiega sadanud ja no liialdamata öeldes, 40 cm lund on juures. Rahvast oli mäel täna hästi vähe, ainult 2 lifti sõitsid ja nähtavus oli pehmeltöeldes tagasihoidlik.

Ülejäänud resiseltskond otsustas puhkepäeva võtta ja Tbilisisse sõita, mina rassisin üksinda mäel ja ei kahetse absolutselt. Kottigi näha polnud, aga lund oli lihtsalt nii palju, et raja ääres võis sisulislet kinnisilmi sõita, rohke ja puutumata lumi on lihtsalt nii salliv su vigade suhtes, et lausa uskumatu. Võtad aga kiiruse üles ja kui tunned, et oleks vaja hoogu maha saada, keerad otsa paksema lume poole ja lased puudril pidurdada, ise peab minimaalselt vaeva nägema.

Keskpärane on lugu siis, kui liiga kaugele kaldud rajaärest ja hoogu pole piisavalt, et tagasi rajale saada. Kui veab, siis jääd seisma, lumi peaaegu tillini ja kui nii palju ei vea, siis kukud pikali ja hakkad vaevaliselt rajale tagasi ukerdama. Kõhuli kukkudes erilist lootust püsti saada pole, lund on nii palju, et kui üritad ennast püsti ajada, siis vajutad käed lihtsalt õlgadeni lumme ja oled endiselt näoli lumes. Keha raskusega üritad siis koheva lume vähe tihkemaks kokku vajutada ja kuidagimoodi ennast välja ukerdada, paar meetrit sellist tegevust ja kops on täiega kinni ja leemendad higist, nii et üldiselt on targem mitte eksida.

Eile, kui lund “vähem” oli, üritasime mingeid pikemaid nõlvasid ka ukerdada läbi puudri, aga üldiselt see eriti ei õnnestunud, lund on lihtsalt nii palju, et laud vajub sisse ja põhimõtteliselt peab enamuse ajast otse mäest alla tulema (väsitab tagumist jalga). No ja kui kuskil eksid, siis on hoog läinud ja uusti püstisaamine on suht väsitav tegevus, kadunud hoost rääkimata. Mul oli ainult üks kord pärast lõunat selline sõit nauditav, tahtsin tegelikult mööda rada sõita, aga keerasin liiga varakult ära ja siis puudris polnud enam taganemisteed, tuli täie rauaga anda. Jalg oli kuidagi eriti erk ja väsimust ka üldse polnud, nii et tuhisesin nagu noor jumal…

Mingi Eesti laudurite/suusatajate grupp peatub samas hotellis, on teised päris suured entusiastid, osalesid siin ametlikel freeride’ võistlustel ja muidu käivad ka hüppamas, filmimas ja keerulisematel radadel ukerdamas. Sain täna ka 2 otsa koos nendega sõita, midagi väga hullu polnud, maha ei jäänud ja kannatas sõita küll. Ja siis lõunaks sõin elu parimat kebabi, oli teine kanast valmistatud, mahlane ja õigel grillil küpsetatud ja üheskoos rohke adžikaga maitses täiuslikult. Koos teega maksis 10 lari (65 eek), teed muide antakse pooleliitristes õllekannudes mis iseenesest on väga lahe.

Meelike on ka tubli olnud, esimese päeva lõpus suutis juba 4 korda kanti vahetada ja see on tugevasti üle keskmise tulemus. Me alustasime punase rajaga kogemata ja mis seal salata, see ei ole just parim koht sõidu õppimiseks :P. Eks me sellest tulenevalt pidime aeg-ajalt suhtekorraldusega ka tegelema, aga no mida edasi allamäge, seda lihtsamaks rada läks sai rohkem õppimisele ja sõidumõnule kontsentreeruda.

Kohalikud on vähemalt homse osas veel pessimistlikud, aga loodetavasti jääb lumesadu järgi, tehakse ülemised nõlvad ka lahti, päike tuleb välja, nähtavust on Kazbegini jne.

Advertisements

Written by Madis Maks

January 25, 2010 at 4:02 pm

Posted in gruusia

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: