reisijutud

hiina ajaloost

with one comment

Leidsin siin vanad märkmed hiina reisi kohta, vormistan postituseks:

Saime vahepeal kodumaalt instruktsiooni, et kontorisse saabub suur ülemus ja talle on vaja kõvasti perse pugeda. Arutasime siis isekeskis ja otsustasime, et antud protsessi juures on kõige olulisem olulisem aspekt käed täisnurga all välja sirutada, muidu ei pääse pärast enam välja. Ja no ilmselt on tegelikult seal neid pugejaid nii palju ees, et võib-olla ei mahugi üldse sissegi.
Enapena, tegemist oli päris laheda selliga, käisime paar õhtut koos söömas ja õlut joomas. Paistab, et suure ülemuse üks oluline oskus on loba ajada. Näiteks peab oskama hästi enesekindlalt rääkida mingit üldist, natukene asjasse puutuvat juttu, mis väga hästi ei haaku, või mida kõik niikuinii juba teavad. Ja no tihtipeale hakkab selline juttu suure hooga pihta, aga siis kuidagi vaibub ära stiilis “I’ll double-check that with my blaah-blaah…”, või “anyways, I’m just brainstorming here…” jne. Võiks ju vait olla, või midagi targemat teha, kui midagi öelda pole, aga see on üldjuhul taunitav suure ülemuse puhul.

Samas on muidugi põnev selliseid vaadelda kõrvalt, saad ikka targemaks natukene ja paned üht-teist tuleviku tarbeks kõrva taha. Huvitav muidugi, et mida selline inimene oma alluvatest arvab, mulle ikka tundub, et loll inimene nii kõrgele ei jõua. Mõtled siin küll, et analüüsid teda õllelauas, aga tegelikult analüüsib tema hoopis sind ;). Ses mõttes on meie kooperatiiv hea ikka, ülemused on mõistlikud ja kuubikuvärki pole. Nii et auhind anti õigele inimesele sel aastal.

Täiesti planeerimatult sattusime ühel õhtul kohalikult täikale, müüakse “koopiaid” erinevatest brändivärkidest. Vähem kui saja krooni eest (sõltuvalt tingimisoskusest) saad näiteks Levi’se teksad ja no valik on lai, alustades suspedest ja lõpetades joppidega. Paistab, et tehased vihuvad päeval ameeriklastele toodangut teha ja öösel siis vihuvad samamoodi nö. siseturu jaoks samu asju (eurodes ja dollarites originaalhinnasildid küljes veel ja puha), iseenesest väga mõistlik kontseptsioon. Eks kräppi on sel ikka ka mida turistidele üritatakse pähe määrida, Neeme näiteks sai Swatch’i kella mis alates teisest päevast stabiilselt tunni ööpäevas taha jäi. Riided paistsid korralikud vähemalt 2  kuu jooksul pole veel ära lagunenud.

See meie käidud täika oli pisemat sorti, müüjad polnud liiga pealetükkivad ja kauplemine oli selline sõbralik, mitte ebameeldiv. Ma ostsin mingite poiste käest kaks paari teksaseid, vaatasin et päris lahe dressikas on ka müügil, võtaks tolle ka. Hindadest ma muidugi midagi ei teadnud, aga mõtlesin, et no ega ta teksadest kallim ikka ei saa olla, nii et pakkusingi siis natuke alla teksade hinna. Poisid võtsid muidugi siis teatraalselt kahe käega peast kinni ja hakkasid naerma, et no sellise hinnaga küll ei saa, see on ikka hullult hea dressikas ja kordades teksadest kallim :). Ise muudkui teevad samal ajal juttu ja uurivad, et mis maalt ma pärit olen, noogutavad teadjamehelikult, kui kuulevad, et Eestist jms. värk, et ma poest ikka jalga ei laseks. Pakkusin siis välja, et kui te seletate mulle ka ära kus Eesti asub, ostan teie pakutud hinnaga, aga kui ei suuda, ostan enda pakutud hinnaga. Mõtlesisid ja pusisid tükk aega, aga ei suutnud välja mõelda ikka. Saingi odavamalt lõpuks ja seletasin üldhariduse mõttes  neile ka ära, et kus Eesti asub. Olge siis järgmine kord ettevaatlikud, kui sama skeemi välja pakute hiinlastele 😉

5 krooni eest ostsime Neemega Terminaator 3 DVD ka, viisakas pakendis ja puha. Film oli paar päeva tagasi Eestis kinno jõudnud, nii et mõtlesime siis paar tundi kvaliteetaega veeta hotellitoas, aga no saime seda mille eest maksime. Film oli nimelt väriseva käega kuskil kinos filmitud ja samuti kvaliteet oli sellele vastav. Limpsisime siis filmi asemel niisama õlut ja vaatasime Fashion TV’st ilusaid inimesi.

Eelviimasel õhtul viis kohalik ülemus meid mingisse turistide hiinakasse, selline restorani moodi ja peamiselt väismaalasi või kohalikke jõukureid täis (poole kallim kui teisd restoranid), aga mis seal salata, imehea toit oli. Muhe ja vaba õhkkond oli ka, nii et meeldiv õhtusöök. Kohalik tütarlaps rääkis, et neil on seal komme ikka igast toidust natuke alles jätta, et ei tekiks muljet, et kostitaja on toiduga koonerdanud vms, meie seda muidugi ei teadnud ja hästikasvatatud maamatsidena sõime kogu laua (peamiselt muidugi Neeme abiga) ikka riisiteratult puhtaks ja seletasime täis suuga, et meie pool maakera  on tavad teistsugused.

Hotelli bassein on 16. korrusel ja väga mõnus on seal pimedas hulpida ja tähti vaadata. Tuba ise oli umbes poole kõrgemal vist, aga katuseni oli sealt veel jupp maad edasi.

Advertisements

Written by Madis Maks

August 24, 2009 at 3:12 pm

Posted in hiina

One Response

Subscribe to comments with RSS.

  1. Hi-hi! “….vaatasime Fashion TV’st ilusaid inimesi.”

    naabrimees

    August 25, 2009 at 12:00 pm


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: