reisijutud

tšunga-tšanga pesenku pajom

with 2 comments

Hommikul tuuakse mulle kohalik häälekandja Sudan vision. Trüki- ja pildikvaliteet on seal eraldi teema, aga kõige rohkem meeldib mulle kontaktide lõik. Näiteks General Manager, keegi  Nasr Addeen Al Tahir El Nour, tema saab kätte aadressilt nasgerghatas666@yahoo.com. Managing Editor Muwad Mustafa Rashid vastab aga aadressil Khulud_10@yahoo.com ja üldine kontaktaadress on neil vobsee sudanvision@yahoo.co.uk. Väga nummi igatahes.Eile käisin siis linna ainsas supermarketis (Arab Mall), päris huvitav, et mitmemiljonise linna peale ainult üks ostukeskus on. Valik on seal ka pehmeltöeldes tagasihoidlik, peamiselt rahavahetuspunktid ja toidukaupade osas tuli ka nutt pealeaeg-ajalt. Hinnad on rämedalt kõrged, kapsakilo on näiteks 50.- eek ja ei saaks just öelda, et nad kõik siin pikkade kõrvadega oleks ja mingi erit popp kaup vms. Kallimad õunad on ka 100.- tuuri ja kõige odavamad apelsinid (need olid suht kärbatunud, ilmselt kohalikud) 35.- kilo.

Samas oli seal paar kiirtoidu söögikohta, kõige lihtsam variant söönuks saada ja hiinakas oli täitsa korralik. Uurisin, et kohalikud taksomehed ja majapidajannad pidid teenima 150-200 USD kuus, nii et ilmselt ikka on mingied kohalikke odaamaid kohtasid ka. Serveriruumis muidugi sellistest kohtadest ei kuule.

Telekas on ainsad inglisekeelsed kanalid mul siin BBC ja CNN, nii et olen uudistega kenasti kursis. Pass võeti ära, näis-noh, et kas toovad ülehomseks tagasi või mitte, liiga kiiresti nad ennast siin just ei liiguta.

Advertisements

Written by Madis Maks

August 4, 2009 at 4:09 pm

Posted in sudaan

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Aga mina olen Bakuus hoopis ja –small world, eksole– mul on siin uus tore kolleeg. Sudaanist. Ärakaranud sudaan (suud?) siis, peaaegu räägib inglise keelt isegi täitsa juba. Lähen temaga nüüd varsti õlut jooma. Tervisi.

  Henrik

  August 4, 2009 at 6:26 pm

 2. Tolle mehe tagaotsimiskuulutusi on kõik kohad Sudaanis täis. Ja kui veel suure A’ga mees teaks, et te sedasi napsutate seal…

  Muidu tervist kulub küll, endiselt. Aitähh

  vontroba

  August 5, 2009 at 12:58 pm


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: