reisijutud

Shanghai – 上海

with 2 comments

Eriti midagi rääkida pole, räägin ilmast. Ilm on kehvavõitu. Põhimõtteliselt on soe, aga samas on ebameeldivalt niiske ja sudune, juba mitme päeva jooksul pole selgemaks läinud. Võibolla on see muidugi aur lihtsalt, vihm igatahes midagi selgemaks ei teinud.Toit on siin maitsev, aga selle eest odav. Juba hommikusöögiks saad võtta liha, riisi ja nuudleid, lõunasöök on samuti hiina toidu buffee ja ega õhtust me ka just pitsakohas söömas ei käi. Väga mõnus – nagu Panges käiks kolm korda päevas. Üleeilie õhtustasime mingis sellises kohalikus kohas, kus menüü oli ainult hiinakeelne. Jaapani ja hiina hieroglüüfid olevat kirjapildis 80% ulatuses kattuvad, nii et paberi ja pliiatsi abil tellisime tuvi- ja sealiha. Toodi kaks kanaliha. Ilmselt oli neil seda siis üle jäänud, vaatasid et vahet pole mida valgetele lollikestele tuua, niikuinii aru ei saa :). Olime üldse päris populaarsed, kõik kokapoisid ja kokatädid ronisid keldrist välja ja itsitasid sõbralikult, nähes meie ponnistusi pulkadega suurest tirinast puljongi seest nuudleid kätte saada. Igast koeraliha, konnasid ja erinevat mererokka pakutakse ka päris palju, seni pole proovinud, aga plaanis on. Äkki reedel, siis peaks meil suht vaba päev olema.

Inimesed on siin päris toredad. Turiste ignoreeritakse meeldivalt, sellist tänaval järgijõllitamist ja millegi pähemäärimist pole kohanud veel. Toimetavad vaikselt omi asju ja lasevad meil ka omi asju toimetada. Liiklus on üllatavalt rahulik ja meeldiv, aeg-ajalt tuututamist ja erimeelsusi jalgrattutite, rollerisõitjate ja autojuhtide vaheliikka tuleb ikka ette, aga see on pigem selline sõbralik ja laisk tuutuamimine. Mitte närviline ja “ärapanev” nagu Mehhikos, Saudis, Tallinnas või kuskil.

Muidu ikka pilvelõhkujad ja muu suurlinna värk. Lõhnad on kuidagi teistmoodi, kipuvad kohati öökima ajama, näiteks turul, kus me käisime ja mõnedel kõrvaltänavatel ka. Mujal riikides pole mul nagu sellist asja olnud, ei tea, äkki olen vanaks, või rasedaks jäänud vms.

Õlu on lahja (3-4 kraadi), aga selle eest suures pudelis ja odav. Paistab, et eriti arnenud see õllekultuur siin pole, kohalikud margid on suht vesise maitsega ja lahjad, aga noh, palava ilmaga kärab juua küll. Õlleklaasid on ka kahtlaselt väiksed, nagu pitsist jooks.

hiinas_olut_joomas

Advertisements

Written by Madis Maks

June 11, 2009 at 7:50 am

Posted in hiina

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Suunurgad ülespoole! Muidu ok pilt.

  naabrimees

  June 11, 2009 at 9:45 am

 2. Hotellis on võrguliiklus proksitud. Saad küll näiteks “free tibet” otsida, aga leheküljed ise on blokitud. Erinevad blogilehed ka, nii et kommentaaridele vastamisega on probleeme. Kontoris on neil läbi peakorteri kogu liiklus, sealt saab Tiibeti lehekülgi vaadata, aga no seal on teistpidi telcograde värk, trukitakse korralikult, enne kui mõne töötava võrguotsa saad.

  Asjast kah – õlu ja oli tegelikult täitsa hea, fotolavastus lihtsalt 😛

  vontroba

  June 13, 2009 at 2:48 pm


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: