reisijutud

viisavabadus uae moodi – vol3

with 6 comments

Reis algas kenasti. 01.20 avastan hambaharja otsides, et üsapuutri toitejuhe on kontorisse ununenud (lend on 06:40). Kusjuures ma tegin isegi nimekirja asjadest mille peaks kaasa võtma (teist korda elus, viimati põhikoolis ema abiga), et jumala pärast midagi maha ei jääks. Ma saan aru et telefoni laadija ja käärid ja ujumispüksid jms kraam võib maha ununeda, aga no toitejuhe, see on ju alati kaasas! Kaalusin varianti Tartusse järgi sõita, aga õnneks poleks ajaliselt jõudnud.

Frankfurdis check-in’i tehes selgub et “poliitilistel põhjustel” on edasilend tühistatud ja tuleb uus pilet muretseda. Seisan siis jupp aega järjekorras ja lõpuks on parim variant läbi Ammani (Jordaania pealinn). Õnneks ajalises mõttes väga hull polnud, varahommikul pärast kolme jõuan hotelli, väljas on sel hetkel +25. Ühesõnaga Tartu-Tallinn-Kopenhaagen-Frankfurt-Amman-Abu Dhabi – lendamine meeldib mulle ikka hirmsasti. Üldiselt viisaga on siia riiki sisenemine kordades lihtsam, silmast tehti pilt ja kokku üle 5 minuti ei kulunud. Hotell on udupeen, nad on just turule tulnud ja linnas on päris tihti nende “tagasihoidlikku” reklaami näha – “Not your average mega, luxury, awesome hotel”. Külmkapp ainult ei külmeta korralikult ja konditsioneerid on ka lakke pandud, nii et õlut jahutada pole muidugi kuskil.

Hommikul käin vaatan klassiruumi üle, üllatus-üllatus, puudub nii ühendus välisvõrku kui ka serveritesse. Eelnevat muidugi olid mehed allahi nimel vandunud, kõik on olemas ja töötab kui sulakuld. Lahe on 2-päevast koolitust teha sellistes tingimustes, eritu kui sul 1 päev on puhtalt praktilisteks harjutusteks planeeritud. Kohalikud ütlesid, et sorry sõber, nüüd on juba küll liiga hilja midagi muuta ja no mis sa muud ikka teed, kui et ootad homset ja loodad paremat. Sõitsin siis vahelduse mõttes Dubaisse (1,5h) ühele allkirjale järele mida me mitu kuud ootanud oleme, ootasin allkirja andjat (1h), ajasime juttu (15 min, oleks saanud kiiremini), sõitsin Abu Dhabisse allkirjata tagasi (2h). Aga noh, vähemalt sain uue toitejuhtme Dubaist. Igati kordaläinud päev ühesõnaga.

Koolitus ise on ka suht mõttetu, ei saanud nad suurt midagi aru mis räägiti. See on veider, et kuidas nad ikka väistööjõudu “kehvemaks” või “alamaks” peavad (valged mehed muidugi välja arvatud), omavahelises suhtluses hakkab see selgesti silma. Siin on kontorisse sisse- ja väljapääs ainult kaardiga, aga klaasuksed on ja üks kohalik ülemus isutb kohe ukse kõrval (5-10 meetrit, mitte rohkem). Kui me siis peatöövõtjaga ukse taga seisame vesiste silmadega ja sisse laskmist ootame, too vend helistab alati ühele oma alluvatest kes siis jookseb ja ukse lahti teeb.

Ja siis üks teine ülemus vedas klassiruumist tahvli minema, lubades 15 min pärast tagasi tuua. Kui ma siis tunni mööduses uurima hakkasin, et äkki saaks tagasi, või nii, siis keegi kohalikest ei julgenud seda tagasi küsima minna. Hirm ülemuse ees on ikka suur. Ilmselt saavad puhkenurgas regulaarselt peksa, kui söandavad tülitada. Minule igatahes peksa ei antud, aga noh, mis mees mina olen sellest rääkima… esimesel päeva sadas ka üks järgmine SuurÜlemus keset koolitust sisse ja kukkus täiesti mingit muud (koolitusse mittepuutuvat) teemat seletama. Pool tundi seletab ja tund aega seletab ja no ei lähe ära. Vahepeal helistab telefoniga, siis joonistab midagi tahvlile, kutsub mingeid jorsse juurde ja saadab minema, no proovi sa siis sedasi koolitada. Vaatasin et teised kuulavad hirmus lugupidavalt, nii et ma ei julgenud ka välja visata teda.

Advertisements

Written by Madis Maks

November 13, 2008 at 5:43 pm

Posted in uae

6 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kas need, keda sa koolitad, on võõrtöölistest IT spetsialistid?

  naabrimees

  November 14, 2008 at 1:18 pm

 2. Mida see silmast pildi tegemine endast kujutab?

  nipitiri

  November 16, 2008 at 10:57 pm

 3. enamasti on jah kohalikud inimesed koolitatavad, aga araabiamaades on kohaliku tööjõuga kitsas ja tihtipeale ostavad “arenenud” IT riikidest (India, Pakistan, Malaisia jne) tööjõu sisse. Euroopa inimesi on ka päris tihti, aga need on tavaliselt kõvematel kohtadel

  vontroba

  November 17, 2008 at 11:45 am

 4. Lugejad ootavad uut sihtpunkti.

  naabrimees

  December 12, 2008 at 4:24 pm

 5. Kuna uus reis? Lugejad muutuvad kärsituks.

  naabrimees

  February 6, 2009 at 5:35 pm

 6. Pardon, olin Gruusias laudumas, nii et ei näinud su kommentaari varem.

  Üldiselt on reiside ja lugudega seis keskpärane – teadaolevalt midagi plaanis pole. Mingeid vanu märkmeid on, aga need on nii vanad, et ei viitsi eriti lõpuni kirjutada. See nädal on veel puhkus, nii et kui selle nädala jooksul värsket postitust ei tule, siis ilmselt ei ole niipea tulemas…

  vontroba

  February 11, 2009 at 3:01 pm


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: