reisijutud

oh-oh-ooo, mehhikoo

leave a comment »

Seekord sattus kuidagi nii, et Ivo saabus Mehhikost samal päeval kui mina lendasin. Ma viisin talle siis Tallinnasse auto, võtmeid üle andes olin üpris üllatunud kui Sille taksost välja astus :). Olid teised lennukis kokku sattunud ja Ivo siis tõelise rüütlina pakkus küüti, kui oli kuulnud et neil sama kodutee.

Laupäeva hommikult ärkasin 50 min enne lennuki väljumist. Olime eelmisel õhtul KuKu või NoKu või NuKu vms klubis napsutamas käinud Marjuga ja panin küll 2 telefoni helisema hommikuks, aga ühte neist ei kuulnud ja teine oli konfitud ainult nädala sees helisema. Kui lennujaama jõudsin oli tunne 15k krooni võrra kehvem kui ärgates. Õnneks oli KLM otsustanud terve lennu ära jätta ja liigutas mu 3h hilisema lennu peale – tollele jõudsin probleemideta. Jäägermeistrit ei joo enam enne ametireisi.

Mehhikos võtsin kogemata vale takso lennujaamas, anti 2 korda suurem masin kui tavaliselt. Vaatasin küll alguses, et kuidagi kallis on see taksopilet ja no kui siis pisike mehhiklane hiiglasuure maasturiga ette veeres (8-kohaline auto, mitte buss, sajaliitrise mootoriga ilmselt), siis sain aru küll, miks kallim oli. Väga tüüne oli igatahes, pea ei käinud kordagi vastu taksolage, jalgadel oli lahedalt ruumi ja juurdelisn siis Freud’i, kütusehindade, kliimasoojenemise üle 😉

Kui tavaliselt on ikka toatäis kuulajaid, siis seekord oli mul au teha üks-ühele koolitust. Mees oli suhteliselt asjalik, aga null ettevalmistusega, nii et algusest pidime pihta hakkama ikkagi, lihtsalt poole kiiremini läbisime materjali. Päris ilusa vaatega kontor on neil seal santa Fe’s, seal samas oli järgmistel päevadel oli 2 “tavalist” koolitust ka. Teen neile meestele 4. korda juba, kõik näod ja enamus nimesid on tuttavad. Distsipliinile mõjub natukene halvasti selline asi, hommikul kipuvad tavalisest rohkem ja pausid venivad tavapärasest pikemaks, aga eks see oli pisut neil kultuuriline eripära ka.

Öömaja oli Newtonis endiselt ja hommikuti kulus 45 min kontorisse jõudmiseks. Ühel õhtul oli siin sajandi rahetorm, praegu on neil sesoon selline ja siis Mehhiko lahes oli mingi tsüklon ka, nii et konkreetselt pool tundi tuli kuupsendimeetriseid raheterasid, ma vaatasin et sajavad varsti läbi takso katuse, kui samas tempos jätkub. Lisaks siis meeletu tuul ja paduvihm, puudel peksti lehed kõik maja ja rahe ummistas vee äravooluaugud ära, nii et liiklus oli täielik kaos. 3h sõitsime tavapärase 45 mina asemel, ristmikud olid nii umbe sõidetud, et konkreetselt üheski suunas ei liikunud ühtegi autot. Seisad, tuututad ja ootad. Veider et taksojuht rohkem raha ei tahtnud, kui tavaliselt – jätsin talle siis selle asemel tippi. Tolle mehega sattusin muide 3 korda sõitma (täiesti planeerimatult), naljatas siis, et on mu personaalne taksist või nii…

Teisel õhtul sattus täielik killeri näoga taksojuht, läbi ametliku taksoteenuse tellitud, nii et hirmu eriti ponud, aga oleks tänaval sellise venna peatanud, oleks küll vist jooksma pistnud. Selgus, et tegemist on täitsa laheda vennaga, oli illegaalina Ameerikas töötanud ja rääkis siis lugusid. Näiteks olevat töötanud koos ühe Angoolast vms riigist pärit mehega, kes, olles kuulnud et tegemist on mehhiklasega, hakkas tögama, et aaa… sa oled siis üks neist jobudest kes Ameerikasse ujuvad (mingi piirijõigi on neil seal kahe riigi vahel)? “Killer” ei jäänud võlgu, ütles, et no kuna sina oled Angoolast, siis sinul, must mees, oli palju pikem maa ujuda. Rohkem kui pooled “killeri” lasued algasid (loe kaashäälikuid häääästi pikalt venitades ja rämeda mehhiko aktsendiga): “When I was in United States…“.

Guillega käime paar korda kinos ja õhtust söömas, alguses oli kuidagi kohmakas see värk, lõpupoole päris lõbus.

Advertisements

Written by Madis Maks

August 30, 2008 at 1:05 pm

Posted in mehhiko

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: