reisijutud

Neljapäev – Wieliczka soolakaevandus

leave a comment »

Hommik algab mõõdukat sorti lahkhelidega päevaplaani osas, iseenesest polnud lõpplahendus paha, aga miskipärast on tuju pea pooleks päevaks sellest hoolimata rikutud. Sõidame siis soolakaevandust vatama.

Täna on veel palavam kui varasematel päevadel ja täisvarustuses liiklemine linnas pole just meeliülendav tegevus. Kaevanduse pilet on üle mõistuse kallis, aga noh, UNESCO värk ja puha, selle eest võib ju maksta ka. Lahe koht iseenesest, ma polnue varem sellist asja näinud ja päris elavalt seostus päkapikkude ja fantasy teemaga – palju erinevaid kujusid, erinevates stiilides saale, kirikuid jms. Fotoka muidugi jätsime ratta juurde, aga kel huvi siis veebis piltidest ilmselt puudust ei tule. Kaevanduses niisama ringi tuiata ei saa, kõik jaotatakse gruppidesse ja suhteliselt mõttetu giid antakse kaasa, kole lapsikuid nalju tegi ja vuristas suht emotsioonitult oma jutu ette. Ilmselt muutub selline samal marsruudil giidiks olemine inimesel ka üpris kiiresti tüütuks. 130 meetrit maa all sõime õhtust, eriline gurmeevärk just polnud, aga eks miljöö maksab ka midagi.

Soolakaevandusest võtame suuna kodu poole, otsustame Varssavi kaudu mitte sõita seekord, aga need “külavaheteed” mis peaks meid korralikuma maanteeni viima on taaskord hästi tihedalt asulate vahel, nii et õhtuks eriti kaugele ei jõua.Maastik iseenesest on kena ja kui vähegi korralikum teelõik on, siis on väga mõnus kurvilisel ja pisut mägisel teel põristada. Mõistliku hinna eest saame taaskord motelli ja kohalikus kõrtsis naudime külma õlle saatel teist jalgpalli poolfinaali.

Odomeetri näit: 1536 (134 km päevaga)

Advertisements

Written by Madis Maks

June 26, 2008 at 5:02 pm

Posted in poola

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: