reisijutud

Lahore, teine osa

leave a comment »

Kesklinnas on päris kõva melu neil siin, palju autosid, rollereid, rikšasid, eesleid jne. Kõik kohad on paksult heitgaase täis ja ilmselt transpordiprobleem saab terav olema, kui inimesed rikkamaks saavad ja sõidukeid juurde tekib. Taaskord ei õnnestunud turvameest maha raputada, käisime siis üheskoos iseseisvumise puhul ehitatud Minar-e-Pakistan’i torni vaatamas. Parajasti orgunniti poliitilist miitingut seal läheduses, nii et politsei oli ümber piiranud selle aja ja turvamees muutus väga ärevaks, kui ma üritasin talle selgeks teha, et tahaks siin ümbruses jalutada natukene.

Käisime vaatasime siis hoopis Shalimar’i aedasid – päris kena koht on tehtud, aga pime oli juba, nii et suurt miskit ei näinud. Aed oli kinni ka juba ametlikult, aga turvamehel õnnestus 100 kohaliku eest (15 EEK) meile sissepääs sebida. Vestlus liiga põnev meil just polnud seal ringi jalutades (üksi ei lubatud, jällegi), mis sa ikka oskad kosta lausete peale “näe, seal on tiik”, “suur park”, “ilus puu”, kui mees muud inglise keeles ei oska. Samas selline sõbralik ja muheda näoga sell, üks normaalsemaid neist.

Õhtul öömajja jõudes küsisin receptioni mehe käest seda kohalikku rollerit proovida (see mis esiplaanil on):

Täitsa äge pill, hästi pisike ja kerge, juhid nagu jalgratast. Kõik käigud on alla, see oli alguses harjumatu. Sirgel ja taganttuulega sain 80 km/h kätte ;). Mingi teelõik oli politsei poolt kinni pandud, nii et loomulikult õnnestus mul ära eksida. Telefonis mul ühtegi kohalikku numbrit polnud, tänava nime ma ei vaadanud enne äraminekut, nii et ainult majanumbri järgi orienteerudes on 5-miljonilises linnas suht lootusetu õige koht üles leida. Õnneks kohalik bellboy (tavalise jalgraattal) leidis mu üles :). Mis iseenesest oli muidugi väga kena neist. Üldse hästi sõbralik ja mõnus kollektiiv on siin.

Advertisements

Written by Madis Maks

May 25, 2008 at 8:37 pm

Posted in pakistan

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: