reisijutud

Särk ja värk

leave a comment »

Buenos Aires on muidu päris tore, selline euroopalik natukene. Inimesed on ilusad, ilm on soe, selline mõnus mañana värk. No näiteks koolitus pidi algama esimesel päeval 8.45, ma siis kiirkõndisin nii et selg märg, et enne õpilasi kohal olla, projektor käima panna jms.

Kell 9 helistan korraldajale, et uurida kus õpilased on, see on aga kuskile välismaale sõitnud ja ei võta üldse toru. Vaikselt hakkavad siis inimsed kohale tilkuma, viimane neist jõuab kell 9.45. Veeand tundi saame rääkida, siis tuleb mingi mutike saiakeste ja kuuma kohviga. See tähendab automaatselt pausi, lobisevad omavahel ohjeldamatult hispaania keeles ja kohvitavad. Pool 1 hakkavad juba lõunale kibelema, lõuna kestab poolteist tundi, alates poole viiest hakkavad koju kiblema jne…

Hotell on viisakas, ainult et mind oli kogemata Taaviga paari pandud, seega kulus receptionis paakümmend minutit enne kui suutsin neile tõestada, et mina ei ole tegelikult kaamel. Üldiselt nii silmakirjaliku ja pesuehtsa võltsnaeatusega tibi polegi näinud tükk aega. Mingis suht mõttetus tuistidele orienteeritud kohvikus käisin ühe „kohaliku” rootslanna soovitusel, aga see oli suht pettumus. Toit oli kehv, koht oli pakse ameerika turiste täis ja kelner ütles pärast arve toomist otsekoheselt et „tip is not included”. Võtsin selle siis teadmiseks, maksin arve kopika täpsusega ära ja tulin tulema. Ma saan aru küll, et see on nende töö ja elatis, aga väljapressimist ma eriti ei salli. Sadamaäärne on päris kena jalutamiskoht.

Mingi päev sõitsin kontorisse hommikul, seljas kollane Brasiilia jalgpallikoondise T-särk. Taksojuht oskas küll ainult kolme inglisekeelset sõna, aga suutis mulle selgek teha, et see pole siin teps mitte populaarne meeskond. Pärast siis Victoi käest uuisin ja selgus et neil päris tõsine sportlik rivaalitsemine omavahel. No stiilis Inglismaa-Šotimaa, või nii.

Keset linna on neil mingi üpris kõrge obelisk. Kui tuli jutuks, et Eesti kõrgeim punkt on 318 meetrit, siis üks kohalikest märkis tabavalt, et peaaegu sama kõrge kui nende obelisk 😉

Advertisements

Written by Madis Maks

November 9, 2007 at 5:38 pm

Posted in argentiina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: