reisijutud

2. päev

leave a comment »

Hommikune plaan oli paagid triiki täis võtta ja ära Soome laeva peale minna, vaatasin, et kütuse näidik on kuidagi kahtlaselt põhjas ja lülitasin sadamasse sõiduks reservi peale igaks juhuks. Idee poolest peaks sellega saama mitukümmend kilomeetrit sõita, aga kuskil Kaubamaja juures hakkas masin kaeblikult turtsuma. Foori taga kontrollin siis kindluse mõttes veel üle korra, et kas sai ikka õigesse asendisse, aga ei miskit, masin sõidab sisuliselt aurude pael ja “köhib verd” ainult.


Saan siis patuga pooleks CC Plaza eest mööda ja keeran sealt paremale sadama poole, kui masin päris välja sureb. Õnneks on Olerex mõistnud oma tankla TÄPSELT õige koha peale ehitada, nii et veeren diislikalonkani välja, sealt bensiini omani tuleb küll lükata, aga see on juba tühiasi. Huh – hea et väheamalt see päev siis viperusteta alanud on.

Sadamas ootame siis laevale pääsu, Ivo teibib parajasti MacGyveri teibiga mulle tuuleklaasi ja peeglit tagasi, kui kümmekond umbes poolemillist Harleyt meile kõrvale sõidavad. Kiluvargad. Lähevad mingile kokkutulekule Soome, tervitame, paistavad täitsa muhedad sellid. Ilmselt mu tsikkel ja kogu varustus maksavad umbes sama palju kui nende tuuleklaas ja vasak suunatuli kokku ;). Aga noh, suht ebamugav võib ikka selline edvistamine olla. 100 km/h sõites teeb herilane või mingi putukaparv olemise suhteliselt keskpäraseks, kui nad su silmnäoga kokkupõrkesse asuvad. Ja no need ägedad nahktagid mida nad kannavad, need ei pea ju vett korralikult ja ilmselt oleks suht koomiline näha neoonvärvides vihmakombe, pika habeme, tätoveeringu ja kurja ilmega chopperimeest. Aga noh, võibolla need pisikesed ebameeldivused on seda ägedat(?) välimust väärt.

Laevas otsustame, et teeme väiksema ringi ja sõidame Oulu asemel Vasasse ja sealt laevaga üle Umeå’sse. Päris palju tsiklimehi on teel, enamus paistavad sellised vanemad ja bike‘ mehi on vähe. Siinkandis pole tervitamine eriti kombeks vist, alguses me ikka proovime viisakad olla, aga pikapeale lööme käega. Kiiruse osas hoiame lubatu + 10 piiri, kohalikud lasevad aeg-ajalt ikka 150-ga mööda.

Seitsme paiku jõuame Vasasse ja lootsime veel õhtul üle Rootsi pääseda, aga paistab, et laev läheb ainult korra päevas – kell 8 hommikul. Napikas, ühesõnaga. Otsime siis telkimiskoha, Ivo teeb oma super-vuper gaasipõletiga udupeent kiirpastarooga, rendime jagrattad ja lähme linna kaema. Üleliia põnev seal just polnud, nii et istume mingis veidras rannakõrtsis ja naudime päikeseloojangut ja hirmkallist õlut. Enne kui tagasi telklasse lähme, ostab Ivo leti äärest 2 euro eest ühe teekotikese (tasuta ei antud), keedame siis grokki ja leotame seda ainsat teekotikest nii mis jaksame, aga lõpupoole muutub üpris jägremeisrimaitseliseks see jook meil.

Tänane läbisõit 448 km.

Advertisements

Written by Madis Maks

August 4, 2007 at 9:10 pm

Posted in skandinaavia

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: