reisijutud

veidratest asjadest

with 2 comments

Mõtlesin tegeliukult eraldi postituse teha õlle teemal, aga õlu on lihtsalt halb siin, nii et ainest jääb ilmselgelt väheks terve postituse jaoks ja liigitan selle lihtsalt kummaliste asjade vadkonda. Mingid imelikult 190 ml pudelid on siin, nimetatakse hellitavalt Coronita. Üldiselt kuskil söögikohas muus suuruses pudelit saada ei õnnestugi, korralikumas kohas tuuakse lihtsalt kaks tükki korraga.

Elame Jeesusega samas püstakus. No mitte selle kõige kuulsamaga, aga ikkagi. Nimi on mehel muidugi suheliselt pretensioonikas, aga tegemist on toreda vennaga, lisaks kõigele on päris kunn Solarise mees ka. Pühapäeval rentisime auto ja käisime Pachuca nimelises linnakeses, umbes 100 kilti põhjapoole Mexico Cityst. Pidavat olema mingi kunn kavenaduselinn, aga meil läks nii kaua sinna kohalejõudmisega ja niisama ringivaatamisega, nii et hõbedakaevandusse me lõpuks ei jõudnudki :). Vaated olid muidugi päris kenad (~2800 m.ü.m.p) ja huvitav oli näha, et milline see päris Mehhiko välja näeb. Ivo kirjutab http://etanool.blogspot.com alla mingi pikema jutukese ka, ma ei hakka dubleerima, panen lihtsalt paar pilti siia.

Selline “siil-udus-linnakene” jäi teepeale, päris sürr oleks sellises kohas elada, kus kogu aeg udu maas on.

imgp4745.JPG

Reisi tippsündmuseks oli ehk kohalik apelsiinikaupmees kelle käest ma ostsin 30 peeso ees (35 EEK umbes) kartulikotitäie apelsine. Päris head on, natukene hapukad ehk võrreldes heade Maroko omadega, aga väga maitsvat värskelt pressitud mahla saab neist teha. Väike jääkuubik ka sisse ja tervis tuleb nii mis mühiseb. See väike käsipress maksis 150 peesot (165 EEK) – elu ongi karm aga ebaõiglane 🙂

imgp4747.JPG

 

Lõpetuseks veel üks kohalik liftimüstifikatsioon, nimelt pole liftišahtil ühtegi piiret ees ja kui üritad ligti asutada, aga lift sinust korrus kõrgemal on, siis kukud lihtsalt paar korrust alla betoonpõrandale. Sellist ehedat värki euroopas eriti ei kohta enan, samas on mu meelest äge et mõnedes kohtades ei üritata sind lõputult poputada igasuguste hoiatussiltide ja värkidega, kui ikka loll oled, siis kukud luud katki ja oled järgmine kord selle võrra targem.

Lift on korrus kõrgemal:

imgp4752.JPG

 

Lift on õigel korrusel, need võred on tegelikult lifti enda küljes, mitte liftišahti küljes:

 

imgp4753.JPG

Advertisements

Written by Madis Maks

February 7, 2007 at 7:39 am

Posted in mehhiko

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

  1. Neid jeesuseid peaks seal ju iga nurga peal olema. Ma olen aru saanud, et kui sul vähemalt üks neljast eesnimest Jeesus ei ole, siis oled ikka ertiti mannetu mees:)

    Henrik

    February 7, 2007 at 3:16 pm

  2. Ei, ei ja veelkord ei! Katan kõrvad kätega, trambin jalgadega ja kategooriliselt keeldun uskumast et on veel teisi Jeesuseid selle minu isikliku tuttava kõrval…

    vontroba

    February 8, 2007 at 7:16 am


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: