reisijutud

la cucaracha

leave a comment »

Eriti nagu midagi öelda ei ole, aga tahaks ikka uue kategooria teha postituste alla, nii et punnitan natukene.

Mitte et see väga suur üllatus, või põnev jututeema oleks, aga kiire ja töine on olnud. Eelmine nädal tegin 2×2,5 päeva koolitust, selline suhteliselt uus teema ja jalg värises päris korralikult alguses. Õnneks esimeses grupis olid parajad tohmanid enamus, kogusin siis julgust ja kogemust ja teine kord läks juba kergemini. Teatavasti ma just maailma suurim jutumees pole, nii et pärast päevast püstiseistes mölisemist ja järgmiseks päeva ettevalmistamist on kumm suhteliselt tühi ja suurt midagi teha ei viitsi enam, närid mõne taco ja kobid ära koiku peale, et järgmine päev vormis olla. No ja siis ajavahest tingitud vidrused veel lisaks sellele.

Täna oli esimene päev sellisest suuremat sorti acceptance testist, läks väga nooblilt. Lust on kohe teha, kui kõik asjad töötavad on nii põhjalikult läbi tehtud, et isegi need pisikesed asjad mis ei tööta, need on sellised et mingi suvaline pliiatsiteritaja, kes esimest korda rakendust näeb, see ei suuda eales mingit sellist olukorda tekitada kus midagi ei töötaks, või et me midagi tema küsimustele vastata ei oskaks. Huh, pikk ja kole lause sai 🙂 Aga noh, eks siis homme paistab täpsemalt, ideaalis on õhtusks acceptace käes, meil Ivoga on igatahes liiter tekiilat valmis varutud.

Kohale siia Mexico Citysse sõitsin kvaliteetlennufirmaga KLM, Amsterdamist 10 tundi ja 50 mintsa. Nii pikk päevane sõit ajab juhtme ikka suhteliselt kiiiresti kokku, jõudsin juba korduvalt kahetsema hakata, et paksemaid raamatuid kaasa ei võtnud, aga õnneks sai mingeid mõtetuid filme vaadata. Kaks hollandi meest istusid mul kõrval ja no need olid ikka täiesti lootusetud lobamokad, polegi vist nii jutukaid näinud kunagi varem. Süüa anti ka nii kummaliselt, et tund peale tõusu ja tund enne maandumist, nii et 8h pidi vahepeal siis ärevusega ootama et kas saab või ei saa. Õnneks ostsin Amsterdamis lennujaamast kohalikke vahvleid, need olid küll ullult head.

KLM-l õnnestus mu pagas lennukist maha jätta, anti mulle siis mingi kollane paberilipakas lennujaamas, öeldi et pea vastu, sõber, kui hästi läheb saad homme oma koti kätte. Ma paar korda olen lennukiga lennanud, nii et puhtad sokid ja värgid olid ikka käsipagasis kaasas, aga koolitusmaterjalidest oli natukene kahju, need oleks tahtnud üle vaadata. No ja kui järgmisel õhtul pagasist midagi kuulda polnud, siis Ivo päästis päeva ja laenas mulle oma pidulikku triiksärki, sain esimese koolitusepäeva ära pidada, õhtuks oli pagas kenasti kohal.

Korter on selline tavaline või räbalapoolne, mul näiteks on kardina asemel voodilina seotud akna ette, tellingute kinnitamiseks on välisseina kaks rusikasuurust auku tehtud ja muud sellised pisut tavapäratud asjad 🙂 Küllap ma olen lihtsalt udupeenete hotellitubadega ära hellitatud viimasel ajal, sest nurisemiseks pole tegelikult ju põhjust, iga päev tuleb mingi señorita, peseb nõud ära, kraamib toad, keerab loakile jäetud sokid kenasti rulli ja muu selline värk.

Hommikuti, kui silmad lahti teen, siis esimese asjana vaatab vastu selline pilt:

 

 

Kui sa parajasti ajavahest taastud ja pisut unesegane oled, siis on see kaunis kummaline mu meelest, ei tegai kohe kas nutta või naerda 🙂

Paar päris head kohalikku toidukohta on siin ümbruses, mulle see maisileib eriti peale ei läinud varemalt, aga siin on seda nii tihti söödud ja igast huvitavaid lihavärke ja teravaid kastmeid saab kõrvale, nii et päris äge on. Sushi on ka meeldima hakanud, poes mingi japs seda keerab seal kohe sinu silma all, mõnus värske, hea ja odav. Kõht ongi tühi tegelt, peaks sööma minema.

Advertisements

Written by Madis Maks

February 7, 2007 at 5:42 am

Posted in mehhiko

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: