reisijutud

teine sissekanne

with one comment

Tänase päeva võib lühidalt kokku võtta – mitte midagi ei juhtunud. Samas on kell magamaminekuks liiga varajane ja suurt muud nagu ka pole teha, nii et kirjutan ikkagi.

Tallinnas olin varakult kohal, võtsime veel Petsiga ühe õlle ja piruka ja oligi aeg lennukile minna, ilgelt pikk järjekord oli passikontrollis, tundus et tuhat inimest oli Sharm el Sheiki teel. Sattusin sappa ühele inglasele ja soomlannale, kes igavuse peletamiseks omavahel seltskondlikku juttu puhusid ja päris naljakas oli. No mitte et ma nüüd väga teadlikult pealt kuulanud oleks alguses, aga vaikselt tekkis huvi kui inglane välja pakkus, et eestlased on väga rõõmsad ja rahulolevad inimesed. Selle peale siis soomlanna ütles, et ahh see on üks üldine postoviet riikide asi, et ainult rikkad on õnnelikud ja mine sa vaid vanalinnast välja ja kõik on õnnetud ja elavad katkiste akendega majades (tal sõber olevat korra käinud seal). Inglane pakkus siis välja, et päris mõnusad söögikohad ja ööelu, aga soomlanna vastu, et tegelikult on teenindus täiesti vastuvõetamatu, mis sellest et viimase paari aastaga on asi paremaks läinud. No hallooooo, nagu siis Helsingis poleks slumme ja eeslinnasid? Ja teenindus ka igalpool viis pluss? Kange tahtmine oli soovitada tal Mumbaid vaatama minna ja sealseid eeslinnasid, vaadata kuidas inimesed konkreetselt miljonite kaupa telkides ja suvalistest prahijuppidest tehtud osmikutes elavad ja kus pole üldse haruldane, et osad peretütred olematu rahasumma eest prostituutideks müüakse et ülejäänud 10 last ja lapsevanemad nälga ei sureks. No et soomlannal asjad läheks nagu õigesse perpektiivi või nii.

Kogu aeg oli tahtmine midgi vahele öelda ja parandada, gorjatshi estonski paren nagu ma olen, ei öelnud muidugi midagi. Mis tegelikult on nõme komme ja ma olen püüdnud seda teadvustada ja välja juurida ka, aga loomuse vastu ikka naljalt ei saa. Enamasti lõppeb kogu see eneseparandamise teema tõdemusega, et järgmine kord KINDLASTI teen teistmoodi ja arvatavasti on see ka tõsi, aga senimaani pole ühtegi teist samasugust olukorda ette tulnud. No ja ma siis mõtlesin, et huvitav kui ma kuskil reisil ka mõne teise välismaalasest vanderselliga infot vahetan sealse eluolu kohta, et kas siis kohalikud samuti vaatavad pisut üleoleva pilguga ja mõtlevad sisimas et no need vennad ei saa elust ja asjadest ikka üldse mitte midagi aru.

Tundub, et see NL kogemus on ikkagi päris kõvasti juurde andnud meile, inimesed aduvad kuidas käib elu heaoluühiskonnas ja samas mõistavad ka et on terve hunnik riike kus asjad hoopis teistmoodi käivad. Nii et selliseid “ärahellitatud” ja klappidega inimesi on vähe, no selliseid kes kohe terve riigi maha kannavad kui mõnes restoranis teenindus kehv on või eeslinnades elavad vaesemad inimesed.

Igatahes, Tshehhi lipulaev CZA tõi mu läbi Praha Londonisse kohale ja millegi üle eriti nuriseda pole. Päris kenad stjuardessid, aga kui ma neid ringi askeldamas vaatasin, siis miskipärast tuli mulle kogu aeg silme ette pilt kuidas nad pärast tööd üheskoos kõrtsu lähevad, joovad kohalikku head õlut ja on väga rõõmsad.

Täielik turn-off oli muidugi see kummaline riietus mida nad kandsid. Tavaliselt on stjuardessil seljas selline nooblimat sorti liibuv seelik ja kena pluus ja kaelarätt, aga neile oli miskipärast jalga aetud kottis püksid, peal mingi kummaline hõlst mis kõige enam meenutab kitlit ja siis veel mingi lotendav jakk ka. Nomaitea. Oleks siis et nad Saudisse lendaks, ma saaks aru, et mingi üllas plaan kakameestel (see on sõbralik ja mitterassistlik üldnimetus tumedanahalise kohta, umbes nagu kõshshek erinevate välismaiste rahade kohta) seksuaalseid fantaasiaid pärssida, aga no keset Euroopat ei näe nagu sellisel avantüüril erilist mõtet. No ja siis kui nad tühje toidukandikuid kokku korjasid, panid kätte sellised läbipaistvad, mitu numbrit suuremad kilest kindad. Mitte ei saanud aru miks see vajalik oli, või miks midagi viisakamat ei kasutatud. Silme ette tuli sööklaidüll põhikooli päevilt, kus nurgas oli mingi rokapang kuhu siis söögitädi palja käega taldrikutele jäänud toidujäänused kokku lükkas. Sõltuvalt toidust oli see ikka kaunis võika väljanägemisega asi.

Londonis tahtisn jalutada oma hotelli, aga ega siis sellis backpackeri mentaliteeti eriti ei soosita, mingi hetk sai jalakäijate tee lihtsalt otsa ja algas kiirtee. Ma ei lasknud sel pisiasjal ennast härida ja ei läinud norus peaga taksot otsima, vaid sebisin ennast mingi kohaliku liinibussi peale (sai täiesti tasuta muide) ja üks lahke hindu juhatas mu õiges peatuses maha. No ja see on ka pisut müstiline, et selline suht mõttetu koht maksab 60£ öö, endiselt tundub, et kogu see hotellinduse bisness on tublisti ülemakstud, aga noh, mis ma nendest asjadest ikka tean…

Mingi hetk oli kaunis suur kontsentratsioon suurte tissidega ja push-up rinnahoidjatega tütarlapsi siin fuajeebaaris, tundub, et mingi abielueelne poissmeestepidu, aga suht kiiresti kadusid ära (tubadesse laiali tõenäoliselt).

No vot, siin ma siis istun, lõpetasin just teise õlle, mõnus on ikka nii et tuled baari ja saad külma vaadiõlle, istud, kuulad muusikat, vaatad mööduvaid inimesi… nii et huvitavad saavad need 3 nädalat olema. Lähen ära magama nüüd

London,

Ariel Holiday Inn hotell

Advertisements

Written by Madis Maks

March 17, 2006 at 11:17 pm

Posted in saudi araabia

One Response

Subscribe to comments with RSS.

  1. Kahjuks on neid inimesi meil ikkagi siin ka väga palju, kes iga väiksema ebameeldivuse peale kogu keskkonna maha kipuvad kandma. Et ei kõlba see riik kuhugi ja kas me sellist Eestit tahtsimegi. Et seda näha, piisab vahest harva mõne vähegi provokatiivsema ajaleheartikli kommentaare lugeda. Mõnikord päris lõbus kogemus. Sulle aga head reisi jätku ja jõudu inimkonna jätkuval harimisel!

    Henrik

    March 23, 2006 at 5:51 pm


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: